Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Cum poti obtine un handicap pe game-uri mai bun (tenis) acolo unde el aparent nu exista (bet365) ?

In jos 
AutorMesaj
nordvest
Admin
nordvest


Mesaje : 876
Puncte : 1563
Data de inscriere : 03/11/2012

Cum poti obtine un handicap pe game-uri mai bun (tenis) acolo unde el aparent nu exista (bet365) ? Empty
MesajSubiect: Cum poti obtine un handicap pe game-uri mai bun (tenis) acolo unde el aparent nu exista (bet365) ?   Cum poti obtine un handicap pe game-uri mai bun (tenis) acolo unde el aparent nu exista (bet365) ? EmptyLun Iun 10, 2013 11:32 pm

Salut ,

nu stiu cat merita si chiar nu stiu de ce o fac , dar azi am decis sa mai pierd o ora din timpul meu pentru a mai explica o metoda prin care se poate paria la bet365 la un handicap pe game-uri mai bun , handicap care in general il gasiti doar la "superbet" dar intr-o forma mascata il gasiti si la "bet365".De foarte multe ori in meciurile de tenis echilibrate ,in pariurile cu handicap un singur game face diferenta , asa ca un parior profesionist nu poate trece cu vederea peste acest lucru.Deci cum obtin acel handicap mai bun ?

Am sa dau ca exemplu chiar meciurile postate in biletul de azi adica : Schiavone - Azarenka si Hampton -Jankovic.

Dupa cum observati , pariul pe handicap game-uri il gasiti la optiunea "handicap -2 variante -game-uri castigate" , astfel Schiavone la +5.5 game-uri are o cota de 1.90 iar Hampton la +3.5 game-uri are o cota de 1.83 , conform imaginilor de mai jos :

Cum poti obtine un handicap pe game-uri mai bun (tenis) acolo unde el aparent nu exista (bet365) ? 1112


Cum poti obtine un handicap pe game-uri mai bun (tenis) acolo unde el aparent nu exista (bet365) ? 1114

si pentru ca aceste handicapuri mi se par destul de la limita , si doresc un handicap mai mare , nu am sa le aleg pe acestea si am sa apelez la optiunea " "handicap -3 variante -game-uri castigate" care imi ofera 3 posibilitati , adica include si posibilitatea unui egal , dupa cum urmeaza :

Cum poti obtine un handicap pe game-uri mai bun (tenis) acolo unde el aparent nu exista (bet365) ? 1115

Cum poti obtine un handicap pe game-uri mai bun (tenis) acolo unde el aparent nu exista (bet365) ? 1116

Dupa cum probabil deja ati observat cu aceasta optiune obtinem in cazul lui Schiavone un handicap +6 la o cota de 1.90 si in cazul lui Hampton un handicap de +4 la o cota de 1.83.Evident , game-urile oferite de bet365 ca si handicap in acest caz lasa posibilitatea ca meciul sa se termine si egal , din aceasta cauza a aparut si varianta de "egal" la o cota de 5.50 in cazul lui Schiavone si 7.50 in cazul lui Hampton.

Dar asa cum spuneam scopul este de a obtine o cota buna pentru un handicap mai sigur pentru ca acele handicapuri initiale de +5.5 game-uri Schiavone si 3.5 game-uri Hampton nu m-au multumit si am dorit sa pariez pe un handicap +6.5 game-uri in cazul lui Schiavone si 4,5 in cazul lui Hampton , desigur la cote ceva mai mici 1.41 respectiv 1.47 dar cu un procent de reusita mai mare.

Deci cum am reusit sa ajung la aceste cote si la aceste handicapuri ? Simplu, luand optiunea "handicap -3 variante -game-uri castigate" , am pariat in primul caz ca Schiavone castiga meciul cu un handicap +6 game-uri cota 1.90 dar am pariat si ca Schiavone face egal cu acel handicap , cota 5.50 .Astfel , pierd pariul doar in cazul in care Schiavone pierde meciul la o diferenta de cel putin 7 game-uri (+6.5).

Mizele pentru fiecare cota le-am calculat folosindu-ma de un calculator specializat pentru pariuri pe care il gasiti aici : http://www.arbcruncher.com/free_popup.asp?type=1

Ce trebuie sa fac pentru a calcula corect mizele ? Practic daca doresc sa pariez 10 unitati pe ambele variante , castiga si face egal in meciul lui Schiavone in coloana "price" am trecut cele 2 cote (pentru victorie si egal) de 1.90 si 5.50 , apoi am sters acel 5% din rubrica "back all selections on same betting exchange " , care reprezinta taxa de 5% a agentiilor ofline iar pe noi nu ne intereseaza pentru ca agentiile online nu au taxe , apoi bifam "total stake" si trecem in dreptul ei suma pe care vrem sa o pariem , adica 10 unitati dupa care dam "calculate" si o sa observam ca in tabel , in cadrul rubricii "stake" au aparut mizele pe care le avem de pariat pentru ca oricare varianta va iesi noi sa castigam identic:


Cum poti obtine un handicap pe game-uri mai bun (tenis) acolo unde el aparent nu exista (bet365) ? 1117

Astfel se poate observa ca din cele 10 unitati planificate sa pariem pe acest meci daca o sa pariem 7.43 unitati pe victoria lui Schiavone (+6 game-uri) si 2.57 unitati pe egal (+6 game-uri) indiferent care varianta va iesi o sa avem un castig de 14.13 unitati , adica ca si cum am fi pariat doar 10 unitati la o cota de 1.413


Si exemplul pentru meciul lui Hampton :

Cum poti obtine un handicap pe game-uri mai bun (tenis) acolo unde el aparent nu exista (bet365) ? 1118

La fel se poate observa ca din cele 10 unitati planificate sa le pariem pe acest meci daca o sa pariem 8.04 unitati pe victoria lui Hampton (+4 game-uri) si 1.96 unitati pe egal (+4 game-uri) indiferent care varianta va iesi o sa avem un castig de 14.70 unitati , adica ca si cum am fi pariat doar 10 unitati la o cota de 1.47

Pana acum am descris cum se poate obtine un handicap pe game-uri mai bun pentru meciuri single si am dat doua exemple in acest caz.Dar ce facem daca vrem sa combinam aceste meciuri asa cum am facut eu in biletul zilei ?

Este foarte simplu.Practic avem 4 variante posibile pe care trebuie sa le combinam intre ele :

Schiavone victorie (+6 game-uri) cota 1.90
Schiavone egal (+6 game-uri) cota 5.50
Hampton victorie (+4 game-uri) cota 1.83
Hampton egal (+4 game-uri) cota 7.50

Aceste 4 variante vor fi combinate in 4 duble dupa cum urmeaza :

Schiavone victorie (+6 game-uri) cota 1.90 & Hampton victorie (+4 game-uri) cota 1.83 cota totala : 3.48

Schiavone victorie (+6 game-uri) cota 1.90 & Hampton egal (+4 game-uri) cota 7.50 cota totala : 14.25

Schiavone egal (+6 game-uri) cota 5.50 & Hampton victorie (+4 game-uri) cota 1.83 cota totala : 10.07

Schiavone egal (+6 game-uri) cota 5.50 & Hampton egal (+4 game-uri) cota 7.50 cota totala : 41.25

Deci avem 4 duble la cote diferite si vrem sa pariem 20 de unitati , la fel ca pe biletul zilei.Apelam iar la calculatorul de pariuri si introducem cele 4 cote totale obtinute din cele 4 combinatii , apoi miza de 20 de unitati si obtinem urmatorul lucru :

Cum poti obtine un handicap pe game-uri mai bun (tenis) acolo unde el aparent nu exista (bet365) ? 1122

Deci , am pariat 20 de unitati si oricare pariu din cele enumerate mai sus va iesi o sa obtinem un profit de 107% la cele 20 de unitati pariate , exact ca in biletul zilei postat azi :

Cum poti obtine un handicap pe game-uri mai bun (tenis) acolo unde el aparent nu exista (bet365) ? Copy_o10

Daca sunteti interesati si de alte astfel de articole , va rog sa lasati un mesaj aici si in functie de feedback-ul vostru am sa-mi decid pozitia fata de acest subiect.Va multumesc!
Sus In jos
http://lifeisawager.sportsforum.biz
 
Cum poti obtine un handicap pe game-uri mai bun (tenis) acolo unde el aparent nu exista (bet365) ?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Sisteme de joc , live , pentru tenis
» Biletul zilei & ponturi 16.05.2013
» Cum poti dona ?
» Cum am sa joc eu pariul gratuit de 40 de lei oferit de bet365?
» Biletul zilei & ponturi 01-31.11.2014

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: STRATEGII SI NOTIUNI DE PARIERE-
Mergi direct la: