Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Biletul zilei & ponturi 09.05.2013

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
piquebet




Mesaje : 81
Puncte : 209
Data de inscriere : 10/04/2013

Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 Empty
MesajSubiect: 9.05.2013 :)   Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 EmptyMier Mai 08, 2013 1:37 pm

Salutare , pentru azi :
Baschet Italia : Sassari - Cantu - 1 @ 1.45
Anderson - Berdych -2 @ 1.33
cota totala : 1.92 miza 100

Numai bine !
Sus In jos
nordvest
Admin
nordvest


Mesaje : 876
Puncte : 1563
Data de inscriere : 03/11/2012

Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 Empty
MesajSubiect: Biletul zilei & ponturi 09.05.2013   Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 EmptyMier Mai 08, 2013 8:51 pm

Biletul "Life is a wager" pentru data de 09.05.2013

Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 161


miza :10 unitati


Ultima editare efectuata de catre nordvest in Joi Mai 09, 2013 10:44 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
http://lifeisawager.sportsforum.biz
nordvest
Admin
nordvest


Mesaje : 876
Puncte : 1563
Data de inscriere : 03/11/2012

Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 Empty
MesajSubiect: Avancronica meciului Pandurii - Viitorul   Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 EmptyMier Mai 08, 2013 9:12 pm

Avancronica meciului Pandurii - Viitorul

Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 156

09.05.2013, Târgu-Jiu, Stadion: "Tudor Vladimirescu", ora: 21:30, live Digi Sport 1
Pandurii Târgu-Jiu - Viitorul Constanţa în Etapa 30 Liga 1

Pandurii Târgu-Jiu

Pandurii Târgu-Jiu nu a reușit să evite înfrângerea pe "National Arena", fiind învinsă cu scorul de 2-0 de Steaua. În urma acestui eșec, echipa lui Cristian Pustai a coborât un loc în clasament, fiind întrecută de Petrolul Ploiești. Norocul gorjenilor a fost că Astra nu a câștigat meciul cu Oțelul, altfel ar fi fost în afara Europa League. Până la finalul sezonului, oltenii vor întâlni doar adversari accesibili, cu excepția meciului din ultima etapă cu Astra. În următoarele două etape, Pandurii vor juca cu două echipe aflate la retrogradare, Viitorul și Severin, având că obiectiv să câștige 6 puncte.

Antrenorul Cristian Pustai a declarat că Pandurii a pierdut o luptă în meciul cu Steaua, nu şi războiul. "Le-am spus jucătorilor să ridice capul şi să coboare nările, dar unii n-au înţeles. Avem valoare, nu am ajuns întâmplător pe locul 2, mai sunt 5 etape. Pentru Târgu-Jiu, pentru Pandurii e o realizare că am ajuns cu 6 etape înainte de final să jucăm derby-ul campionatului. Să sperăm că vom face cât mai multe puncte până la final şi să aducem bucurie în Gorj", a spus Pustai.

"Am înțeles că Alibec a luat roșu după terminarea meciului, că și Chițu este suspendat, dar Viitorul este o echipă tânără, cu mult elan și imprevizibilă. Ne așteptăm la o reacție foarte bună din partea lor după ce au pierdut acasă și au fost certați în aceste zile. Acești jucători tineri, în meciuri decisive s-ar putea să aibă reacții pozitive. Și la Iași au câștigat și în 10 oameni", a analizat Pustai situația adversarului echipei sale din partide de joi.

"Absența lui Viera contează. Pe lângă faptul că e căpitanul echipei, este un jucător care are o atitudine bună, este un catalizator în echipă, dar este normal să intre altcineva în locul lui. Era foarte expus acolo și în retur n-a mai luat foarte multe cartonașe. El a venit cu multe cartonașe din tur, când nu joci cu închizători este greu pentru fundașii centrali. Și el și Mamele au fost foarte expuși. Au făcut multe greșeli și au primit multe cartonașe. Orice minge pierdută ajungea direct pe fundașii centrali. Viera este un jucător cu agresivitate bună și este expus cartonașelor", a adăugat Pustai.

Ousmane Viera a primit în meciul cu Steaua al 9-lea cartonaş galben din acest sezon, urmând a fi suspendat o etapă.

Echipa probabilă: Mingote - Pleaşcă, Mamele, I.Rada, Al.Vlad - Voiculeţ, P.Anton, Nistor, Nicoară - Matulevičius, Ibeh; Antrenor: Cristian Pustai

Viitorul Constanţa

Viitorul nu a reușit să evite înfrângerea în meciul de la Constanța cu CFR Cluj, în fața căreia a cedat cu scorul de 2-0. Echipa lui Cătălin Anghel a rămas pe locul 14, dar a fost egalată la puncte de Concordia Chiajna, care are însă un golaveraj inferior. Ultimele cinci meciuri din acest sezon sunt capitale pentru dobrogeni, care se vor lupta cu ilfovenii pentru a rămâne în Liga 1. Ei vor avea mâine un meci deosebit de greu la Târgu-Jiu, unde au ca obiectiv să obțină un rezultat egal. Dacă va reuși să ia un punct cu Pandurii, iar în etapa următoare să o bată pe Gloria Bistrița, echipa lui Hagi ar face un pas mare pentru menținerea în Liga 1.

Antrenorul Cătălin Anghel a declarat că are probleme de lot pentru meciul de la Târgu-Jiu. "Din păcate avem trei jucători suspendaţi. Va fi greu să obţinem un rezultat pozitiv cu Pandurii, o echipă care probabil va prinde Europa League. Noi ne luptăm cu Concordia, Iaşi şi Severin pentru a ne menţine în Liga 1. Adversarii noştri de mâine au doi atacanţi foarte periculoşi, Matulevičius şi Ibeh, care sunt puternici. Va trebui să găsim o soluţie să-i anihilăm, altfel nu cred că am putea obţine un egal. Pandurii e favorită, dar sper să prindem şi noi o zi bună şi să obţinem un punct", a spus Anghel.

Disputa de la Târgu-Jiu se anunţă cu atât mai dificilă pentru constănţeni, care nu vor putea miza pe trei dintre jucătorii de bază: fundaşul Ionuţ Larie, precum şi atacanţii Aurelian Chiţu şi Denis Alibec. Dacă primii doi vor sta din cauza cartonaşelor galbene, jucătorul împrumutat de la Internazionale Milano a fost suspendat două etape şi a primit o penalitate de 6800 lei în urma cartonaşului roşu primit pentru proteste după fluierul final al partidei cu CFR Cluj.

Echipa probabilă: Buzbuchi - Bălaşa, Mladen, Bejan, Toşca - Al.Lazăr, Benzar - Târnovan, N.Dică, Cârstocea - Mitriţă; Antrenor: Cătălin Anghel

Pronosticul RomanianSoccer.ro: Pandurii Târgu-Jiu - Viitorul Constanța va fi un meci atractiv în care se vor întâlni două echipe care au mare nevoie de puncte. Gazdele sunt în plină luptă pentru Europa League și nu au decât varianta victoriei, pentru a rămâne la finalul etapei a 30-a pe podium, în timp ce oaspeții, cu trei puncte în plus și-ar mari considerabil șansele de a evita retrogradarea. Ambele echipe au pierdut în etapa precedentă cu scorul de 2-0, cea a lui Pustai fiind învinsă de Steaua, iar cea a lui Anghel de CFR Cluj. Lotul oltenilor este mai puternic, astfel că e de așteptat că aceștia să se impună mâine în fața dobrogenilor, mai ales că au de luat o revanșă față de aceștia, pentru înfrângerea surprinzătoare din tur. Pandurii Târgu-Jiu - Viitorul Constanța este meci de 1, gazdele nu-și pot permite să facă vreun pas greșit care să-i coste calificarea în Europa League.

În tur: Viitorul Constanţa - Pandurii Târgu-Jiu 2 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Gabriel Iancu (26p), 2-0 Aurelian Chiţu (90+2)
- Acesta a fost singurul meci din Liga 1

Echipa Pandurii Târgu-Jiu se află pe locul 3 în clasament Liga 1, cu 53p, iar Viitorul Constanţa pe 14, cu 27p

sursa :romaniansoccer.ro
Sus In jos
http://lifeisawager.sportsforum.biz
nordvest
Admin
nordvest


Mesaje : 876
Puncte : 1563
Data de inscriere : 03/11/2012

Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 Empty
MesajSubiect: Avancronica meciului CSMS Iasi - Astra   Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 EmptyMier Mai 08, 2013 9:18 pm

Avancronica meciului CSMS Iasi - Astra

Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 157

09.05.2013, Iaşi, Stadion: "Emil Alexandrescu", ora: 19:00, live Digi Sport 1
CSMS Iaşi - Astra Giurgiu în Etapa 30 Liga 1

CSMS Iaşi

CSMS Iași a terminat la egalitate meciul susținut la Chiajna cu Concordia, scor 1-1. Echipa lui Sorin Cârțu ar fi avut nevoie de victorie, dar până la urmă și acest egal a fost bun, întrucât s-a apropiat la 4 puncte de Viitorul Constanța. Va urma un meci foarte greu cu Astra Giurgiu, pe care ieșenii trebuie neapărat să-l câștige. Campionatul se apropie de final, astfel că orice pas greșit poate fi de acum fatal. Dacă moldovenii vor reuși să câștige măcar 4 puncte în "dubla" cu Astra Giurgiu și "U" Cluj, ar putea spera din nou la menținerea în prima ligă.

Antrenorul Sorin Cârţu a declarat că evoluţia din ultimul meci de campionat îi dă speranţe că gruparea din dealul Copoului se va salva de la retrogradare. "Eu cred în continuare că ne putem salva de la retrogradare. Mai sunt 15 puncte în joc până la finalul campionatului. Chiar dacă situaţia noastră este foarte grea, evoluţia din repriza a doua a meciului de la Chiajna, îmi dă speranţe. Cred că am avut un plus la capitolul atitudine, relaţii de joc. Din păcate, am avut iarăşi neşansă, iar Tudor, unul dintre arbitrii pentru care am un mare respect, nu ne-a dat un 11 metri clar. Nu vreau să pun mare presiune pe jucători înaintea meciului cu Astra, în care e clar că oaspeţii sunt favoriţi. Ei sunt mult mai bine clasaţi, au jucători de calitate, Tembo, Fatai, Măţel, Takayuki, Silviu Lung. În plus, au ca ascendent jocul din Cupa, pe care l-au cîştigat la Iaşi cu 4-1 plus două zile de repaus faţă de noi. Dar asta nu înseamnă că noi nu vom da totul pe teren să câştigăm acest meci. Eu cred că toate ocaziile de până acum şi toate greşelile făcute împotriva noastră să ne mobilizeze. Până la finalul campionatului, trebuie să luăm punct sau puncte din toate meciurile", a spus Cârţu.

"Suntem obligaţi să câştigăm cu Astra Giurgiu, şi nu doar cu ea, pentru a ne atinge obiectivul. La Chiajna am fost echipa mai bună, dominând clar repriza secundă, când am ratat şi alte trei-patru ocazii bune de gol", a afirmat preşedintele executiv Florin Prunea.

Cum numărul echipelor ce nu au primit încă licenţa este chiar mai mare decât cel al formaţiilor ce ar trebui să retrogradeze din Liga 1, preşedintele executiv Florin Prunea are o oarecare linişte în privinţa atingerii obiectivului CSMS. "Nu ne dorim să ajungem să ne bucurăm de răul altora, adică al formaţiilor care nu au primit în primă fază licenţa. Ne gândim doar la meritul sportiv, dar la fel de bine nu trebuie uitat nici că a existat şi o întrecere financiară între cluburi, care trebuie să fie la fel de corectă. Este greu de spus ce se va întâmpla, dar noi luptăm sută la sută pentru salvarea de la retrogradare, deoarece menţinerea în Liga 1 sigur se va juca până în ultima etapă".

Ţigănaşu a primit în meciul cu Concordia Chiajna al 4-lea cartonaş galben din acest sezon, urmând a fi suspendat o etapă.

Echipa probabilă: I.Irimia - Mitić, Creţu, Tincu, Mitrea - Onofraş, Milea, Moutinho, Cl.Tudor - Pătulea, Cl.Ionescu; Antrenor: Sorin Cârţu

Astra Giurgiu

Astra Giurgiu nu a reușit decât un 0-0 pe teren propriu cu Oțelul Galați, spre dezamăgirea suporterilor și a patronului Niculae. În urma acestui egal, giurgiuvenii au mai coborât un loc în clasament, ajungând pe 5, fiind întrecuți de Dinamo. Astfel, după ce au stat o lungă perioadă de timp pe locurile 2 și 3, acum spre finalul campionatului, "dracii negrii" văd cum toată muncă lor e pe cale să se risipească. Totuși ei sunt la doar 2 puncte de Europa League, astfel că încă nu e totul pierdut și cu siguranță vor luptă pentru a-și îndeplini obiectivul.

Antrenorul Daniel Isăilă a declarat că Astra Giurgiu încă mai are şanse la Europa League. "Domnul Ioan Niculae are toate motivele să fie supărat şi să ne critice. Am ajuns pe locul 5, dar încă mai avem şanse la Europa League. Vreau să văd o altă atitudine a jucătorilor la Iaşi. Să se gândească cum ar fi să joace un play-off de Europa League, sau cum s-ar simţi să evolueze în grupe. Să aibă această ambiţie, să nu se mulţumească cu puţin. Ştiu că şi Iaşiul are nevoie de puncte, dar nu e treaba noastră. Suntem decişi să câştigăm mâine, nu mai avem voie să greşim!", a spus Isăilă.

Patronul Ioan Niculae a comentat în termeni duri prestaţia echipei sale din meciul de pe teren propriu cu Oţelul Galaţi, scor 0-0. "Echipa asta este moartă, bine că am acumulat mai multe puncte în tur că altfel eram la retrogradare. Este o dezamăgire mare. Mulţi jucători de la echipă vor trebui să-şi facă bagajul, să se ducă în altă parte. Nimeni nu poate fi scutit de vină, de la mine până la antrenori. Vina mea este că nu am luat decizia bună în toamnă. Suntem o echipă impotentă. Mai sunt şi unii jucători guralivi pe la antrenamente, că de ce nu joacă, şi ei săracii sunt morţi. Mi-e teamă să pierdem calificarea în cupele europene, dar mai pot să fac ceva acum?! Le promit că îi aduc cu picioarele pe pământ, o să vadă ei ce înseamnă… Adio prime săptămânale!", a spus Niculae.

Bukari a primit în meciul cu Oţelul Galaţi al 4-lea cartonaş galben din acest sezon, urmând a fi suspendat o etapă.

Bruno Coutinho Martins anunţat că la sfârşitul sezonului îşi va rezilia contractul cu Astra Giurgiu, fiind nemulţumit că nu i s-a dat nicio şansă să joace. Fostul jucător al lui Hapoel Tel Aviv are oferte de la două echipe din Israel.

Echipa probabilă: S.Lung jr. - Măţel, Mureşan, Ben Youssef, Júnior Morais - Yahaya, Seto - Tembo, Budescu, Distéfano - Fatai; Antrenor: Daniel Isăilă

Pronosticul RomanianSoccer.ro: CSMS Iași - Astra Giurgiu va fi un meci în care ambele echipe au mare nevoie de victorie. Cu 3 puncte în plus, ieșenii s-ar apropia de linia retrogradării, în timp ce giurgiuvenii ar putea reveni pe podium. În ultimele cinci meciuri, "alb-albaştrii" au câștigat doar un punct, în timp ce "alb-negrii" au luat 4 puncte. Antrenorul Cârțu încă nu a reușit să câștige un meci de când a preluat echipa din Copou, dar speră să spargă mâine gheața, mai ales că CSMS are atât de multă nevoie de victorie. Lotul oaspeților este mai valoros, de altfel acest lucru se vede și în clasament, cele două echipe fiind despărțite de 18 puncte. În meciul de mâine echipa lui Isăilă este favorită, dar ținând cont de situația dramatică a ieşenilor, e posibil că meciul să se încheie cu orice rezultat. Egalul nu ajută pe nimeni, astfel că cel mai logic pronostic în meciul CSMS Iași - Astra Giurgiu este "1 sau 2".

În tur: Astra Giurgiu - CSMS Iaşi 1 - 0 (0-0)
A marcat: 1-0 Sadat Bukari (65)
- Acesta a fost singurul meci din Liga 1

Cele două echipe s-au mai întâlnit în şaisprezecimi de finală ale Cupei României:
27.09.2012: CSMS Iaşi - Astra Giurgiu 1 - 4

Echipa CSMS Iaşi se află pe locul 17 în clasament Liga 1, cu 23p, iar Astra Giurgiu pe 5, cu 51p

sursa:romaniansoccer.ro
Sus In jos
http://lifeisawager.sportsforum.biz
nordvest
Admin
nordvest


Mesaje : 876
Puncte : 1563
Data de inscriere : 03/11/2012

Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 Empty
MesajSubiect: Avancronica meciului Rapid - Concordia   Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 EmptyMier Mai 08, 2013 9:22 pm

Avancronica meciului Rapid - Concordia

Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 158

09.05.2013, Bucureşti, Stadion: "Giuleşti-Valentin Stănescu", ora: 19:00, live Dolce Sport 1
Rapid Bucureşti - Concordia Chiajna în Etapa 30 Liga 1

Rapid Bucureşti

Rapid a jucat slab în meciul susținut la Brașov, fiind învinsă cu scorul de 2-0. Astfel, echipa lui Marian Rada a pierdut după o serie de șapte meciuri fără înfrângere, fiind egalată în clasament de FC Brașov. Va urma un meci pe teren propriu cu Concordia Chiajna, pe care giuleștenii își doresc să-l câștige, pentru a mai urca un loc sau două în clasament. Chiar dacă nu mai au niciun obiectiv și nu vor fi susținuți nici de suporteri, jucătorii vor încerca să câștige meciul de mâine, pentru a confirma în continuare forma bună din acest an.

Antrenorul Marian Rada a declarat că regretă înfrângerea de la Braşov. "Îmi pare rău că am pierdut la Braşov, pentru că aş fi vrut să avem o serie mai lungă de meciuri pozitive. Sper să câştigăm mâine în faţa Concordiei, pentru a urca pe locul 6 sau 7. Îmi va fi foarte greu să-mi motivez jucătorii, pentru că nu mai au niciun obiectiv, nu sunt plătiţi, nu au prime de joc şi vor evolua şi fără suporteri. Totuşi ei sunt jucători profesionişti, joacă la un club atât de iubit precum Rapid şi mă aştept să facă mâine un meci bun şi să câştige în faţa Concordiei Chiajna", a spus Rada.

Preşedintele Consiliului de Administraţie Ion Taban, a declarat că este sceptic în ceea ce priveşte obţinerea licenţei de Liga 1 din partea Comisiei de Apel a Sistemului Naţional de Licenţiere. "Am fost astăzi la federaţie şi ne-am expus punctul de vedere în faţa Comisiei de Apel, aşa cum şi directorul de licenţiere Viorel Duru şi-a spus punctul de vedere. Nu s-a luat încă o hotărîre, dar cred în continuare că această Comisie de Apel va înţelege situaţia noastră. Din păcate, referatul directorului de licenţiere la Apel a fost pentru respingerea dosarului Rapidului, la fel cum dînsul a fost pentru respingere şi la instanţa de fond. Din ce a explicat dînsul starea de insolvenţă nu poate fi luată în calcul. Dar nu a spus şi de ce. Există o lege a insolvenţei în România şi trebuie să se aplice. De aceea eu sînt sceptic că vom primi licenţa la Apel", a spus Taban.

Antrenorul Marian Rada nu are jucători accidentaţi sau suspendaţi pentru meciul cu Concordia Chiajna.

Echipa probabilă: Peçanha - I.Voicu, Oros, Abrudan, N.Vasile - N.Grigore, E.Dică - M.Roman, Herea, Şt.Grigorie - Al.Ioniţă I; Antrenor: Marian Rada

Concordia Chiajna

Deși a condus cu 1-0 pe CSMS Iași, Concordia nu a reușit în meciul de la Chiajna să câștige cele 3 puncte, fiind nevoită să se mulțumească cu un 1-1. În urma acestui egal, echipa lui Ilie Stan a egalat-o la punte pe ocupanta ultimului loc salvator, Viitorul Constanța, de care este acum despărțită doar de golaveraj. Programul ilfovenilor până la sfârșitul sezonului este foarte greu, dar pentru a putea spera la menținerea în Liga 1 vor trebui să câștige puncte. Va urma o deplasare în Giulești cu Rapid, în care "galben-verzii" au ca obiectiv victoria, mai ales că nu vor avea de suportat presiunea galeriei giuleştene, meciul urmând a se dispută cu porțile închise.

Antrenorul Ilie Stan a declarat că echipa sa nu va pierde meciul cu Rapid. "Suntem în revenire de formă. La Galaţi am fi meritat un punct, dar ne-a furat arbitrul, iar cu Iaşi trebuia să câştigăm trei puncte, dar ne-a 'omorât' domnul Niţă. Am egalat Viitorul la puncte, deşi am fi putut să-l depăşim. Urmează meciul cu Rapid, pe care simt că nu-l vom pierde. Cu Rada ei au avut un retur bun, dar şi-au arătat limitele la Braşov. Pe hârtie ei sunt favoriţi, dar pe teren va fi altceva. Îi simt pe băieţi mai concentraţi ca niciodată! De aceea sunt optimist şi mă aştept chiar la o victorie!", a spus Stan.

Căpitanul Silviu Pană nu va putea evolua în etapa viitoare, contra Rapidului, după ce a primit aseară al patrulea cartonaş galben din acest sezon.

Echipa probabilă: Cobrea - Belu, Fl.Ilie, Ghionea, Bambara - Ispir, Leca - Serediuc, Coșereanu, Purece - Wellington; Antrenor: Ilie Stan

Pronosticul RomanianSoccer.ro: Rapid București - Concordia Chiajna va fi un meci în care miza celor 3 puncte este mult mai importantă pentru oaspeți, care sunt în plină luptă pentru evitarea retrogradării. Dacă ar reuși să dea lovitura în Giulești, "galben-verzii" ar lua o mare gură de oxigen și ar avea mai multe șanse de a se menține în prima ligă. Pentru gazde, cele 3 puncte nu înseamnă mare lucru, pentru că oricum vor termină anul pe locurile 6-9. În acest an, "alb-vișiniii" nu au avut milă de echipele angrenate în lupta pentru evitarea retrogradării, învingându-le rând pe rând pe CSMS Iași, Gloria Bistrița, Viitorul Constanța și CS Turnu-Severin. Rămâne de văzut dacă vor avea mâine milă de ilfoveni sau îi vor bate și pe aceștia. Echipa lui Ilie Stan a câștigat în acest an doar 3 puncte din 30 posibile, așa că va fi greu să producă o surpriză chiar pe terenul Rapidului. În mod normal, Rapid București - Concordia Chiajna este meci de 1.

În tur: Concordia Chiajna - Rapid Bucureşti 0 - 0
Au marcat: -

Echipa Rapid Bucureşti se află pe locul 8 în clasament Liga 1, cu 44p, iar Concordia Chiajna pe 15, cu 27p

sursa : romaniansoccer.ro
Sus In jos
http://lifeisawager.sportsforum.biz
nordvest
Admin
nordvest


Mesaje : 876
Puncte : 1563
Data de inscriere : 03/11/2012

Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 Empty
MesajSubiect: Avancronica meciului CFR Cluj - Severin   Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 EmptyMier Mai 08, 2013 9:27 pm

Avancronica meciului CFR Cluj - Severin

Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 159

09.05.2013, Cluj-Napoca, Stadion: "Dr. Constantin Rădulescu", ora: 17:00, live Digi Sport 1
CFR 1907 Cluj - CS Turnu-Severin în Etapa 30 Liga 1

CFR 1907 Cluj

CFR Cluj a câștigat meciul susținut la Constanța cu Viitorul, cu scorul de 2-0, dar a rămas pe locul 9 în clasament. Totuși, "alb-vișiniii" s-au apropiat la un punct de Rapid și la 2 puncte de Vaslui, astfel că, în situația în care vor câștiga meciul cu CS Turnu-Severin, ar putea urca trei locuri în clasament, cu condiția ca aceste echipe să nu câștige. Până la finalul sezonului, clujenii vor întâlni doar adversari accesibili, cu excepția Astrei, cu care va juca de două ori, în Liga 1 și în returul semifinalei Cupei României.

Antrenorul Eugen Trică a declarat că CFR vrea doar victoria în meciul cu CS Turnu-Severin: "Mă bucur că CFR îşi revine. Vreau să câştigăm toate meciurile rămase şi să luăm şi Cupa României. Vom aborda meciul cu Severinul doar la victorie, deşi mi-ar părea rău să retrogradeze, fiind olteni de ai mei", a spus Trică.

Arpad Paszkany e încîntat de cum joacă CFR Cluj de la venirea lui Eugen Trică. "Sunt mulţumit în primul rând pentru că am început să mai şi câştigăm puncte în acest campionat şi mă bucur că echipa a avut atitudine în aceste partide, de când am făcut schimbarea antrenorului. Se vede, cel puţin până acum, că ceea ce am gândit prin aducerea lui Trică ne-a ieşit, în sensul că echipa a început să aibă o atitudine de campioană, de echipă care doreşte să câştige fiecare partidă", a declarat Paszkany.

Hora a primit în meciul cu Viitorul Constanţa al 4-lea cartonaş galben din acest sezon, urmând a fi suspendat o etapă.

Echipa probabilă: Felgueiras - Ivo Pinto, Cadú, Piccolo, Camora - Mureşan, Muniru - Maah, Rui Pedro, Deac - Weldon; Antrenor: Eugen Trică

CS Turnu-Severin

CS Turnu-Severin nu a reușit să câștige meciul de pe teren propriu cu Petrolul Ploiești, dar a avut forța să câștige un punct. Acest 2-2 cu "lupii galbeni" este până la urmă un rezultat pozitiv, pentru că aceștia sunt foarte puternici, iar egalarea a venit cu trei minute înainte de final. Echipa lui Jerry Gane este la 3 puncte de locul salvator, ocupat de Viitorul, astfel că încă mai speră la salvarea de la retrogradare. Mai sunt de disputat cinci etape, aşa că mai este timp să recupereze această diferență, dar ar trebui să aducă și puncte din deplasare.

Sâmbătă, antrenorul Ionel Gane a spus că CS Turnu-Severin nu va merge la CFR Cluj, dacă nu vor fi achitate restanțele salariale. Greva este iminentă la gruparea olteană, jucătorii anunțând că nu se vor prezenta la antrenamentul programat luni, în a doua zi de Paști, iar marți vor să discute cu conducătorii clubului. "Băieţii sunt foarte supăraţi. Abia i-am convins să se antreneze şi să intre în cantonament pentru meciul cu Petrolul. Ei au făcut eforturi, au înţeles că sunt probleme la club, dar toate au o limită. Supărarea e cu atât mai mare cu cât sunt şi Sărbătorile de Paşte, iar ei nu au primit niciun ban. După meciul cu Petrolul, aveam programat antrenament luni după-amiaza, dar băieţii mi-au spus că nu vor să se prezinte şi vrem ca marţi dimineaţă să avem cu toţii o discuţie cu oamenii din conducerea clubului, pe acest subiect. Mai e puţin şi se termină campionatul, iar restanţele sunt foarte mari. E posibil nici să nu meargă la Cluj. Sper să nu se ajungă acolo şi să se rezolve totul săptămâna viitoare", a declarat Gane.

Ieri, conducerea le-a promis că le va achita o parte din salarii până la ora meciului cu CFR, programat joi, de la ora 17:00, urmând ca săptămâna viitoare să le mai vireze din restanţe. Ademeniţi cu promisiuni, jucătorii au participat la antrenamentul de marţi, iar în această dimineaţă s-au urcat în autocar pentru deplasarea de la Cluj. "Am avut o discuţie cu domnul viceprimar Marius Screciu şi am primit promisiuni ca lucrurile se vor rezolva în cel mai scurt timp", a spus antrenorul Gane.

Preşedintele executiv Gheorghe Frăţică a declarat că severinenii vor face cu siguranţă deplasarea în Ardeal. "Este inadmisibil ce s-a întâmplat, ca băieţii să fie lăsaţi fără bani de Paşte. Am discutat după meci cu fotbaliştii şi au dreptate să fie supăraţi. Noi, cei din conducere, discutasem altceva, dar cei din Severin nu s-au ţinut de cuvânt. Au spus că sunt închise băncile. De ce nu s-au gândit din timp şi au creat o astfel de problemă? Băieţii nu aveau să pună un ou şi un cozonac pe masă, iar unii îşi făceau concediile prin Grecia. Să fim serioşi, doar în campanie a fost echipa lor... Nu aşa se face fotbal. Nu se pune problema să nu se facă deplasarea la Cluj şi o să vedeţi că vor face un nou joc bun, presimt asta. Zilele acestea, îşi vor primi din drepturile financiare fiecare jucător şi vom continua lupta", a spus Frăţică.

"Nu am mai întâlnit niciunde probleme ca la Severin. Sunt restanţe de câteva luni bune. Vom merge la Primărie, să discutăm cu autorităţile locale. Nu se mai poate aşa! Încă nu ştim dacă vom face deplasarea la Cluj. Vom decide asta împreună cu antrenorul, în funcţie şi de ce se va rezolva marţi. Eu nu mi-am depus în iarnă memoriu ca să devin jucător liber de contract şi le-am transmis conducătorilor că vreau să rămân la echipă. Mi-au promis că nu vor mai fi probleme, dar situaţia e la fel ca aceea din tur", a afirmat mijlocaşul Adrian Olah.

Echipa probabilă: Panagopoulos - Dănănae, Durimel, Asanović, Tătaru - Neacşa, D.Stoica, Vranjković, Velcovici - M.Roman, Fl.Costea; Antrenor: Ionel Tersinio Gane

Pronosticul RomanianSoccer.ro: CFR 1907 Cluj - CS Turnu-Severin va fi un meci în care e de așteptat o victorie a gazdelor, care sunt în revenire de formă, de la venirea lui Eugen Trică în locul lui Paulo Sergio. Pentru ardeleni cele 3 puncte nu sunt foarte importante, pentru că oricum vor încheia anul pe locurile 6-9, în timp ce pentru olteni sunt vitale, pentru că i-ar ajuta enorm să se apropie de linia salvatoare. Antrenorul Trică a pus la punct apărarea, care n-a primit gol de când a preluat echipa. În cele patru meciuri, campionat și Cupa României, CFR a marcat de 7 ori, fără a primi niciun gol. Formația lui Gane a devenit redutabilă în acest an pe teren propriu, dar în deplasare a câștigat doar un punct, având patru înfrângeri consecutive. Va fi un meci în care echipa favorită este clar CFR, care probabil va câștiga fără probleme. CFR 1907 Cluj - CS Turnu-Severin este meci de 1, ar fi o mare surpriză dacă oaspeții ar reuși să evite înfrângerea.

În tur: CS Turnu-Severin - CFR Cluj 1 - 3 (0-2)
Au marcat: 0-1 Ioan Hora (12), 0-2 Rui Pedro (15), 1-2 Sergiu Arnăutu (49), 1-3 Ricardo Cadú (90+2)


Echipa CFR 1907 Cluj se află pe locul 9 în clasament Liga 1, cu 43p, iar CS Turnu-Severin pe 16, cu 24p

sursa : romaniansoccer.ro


Ultima editare efectuata de catre nordvest in Mier Mai 08, 2013 9:59 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://lifeisawager.sportsforum.biz
nordvest
Admin
nordvest


Mesaje : 876
Puncte : 1563
Data de inscriere : 03/11/2012

Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 Empty
MesajSubiect: Sharapova și-a tras iubit cu 4 ani mai tânăr   Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 EmptyMier Mai 08, 2013 9:57 pm

Sharapova și-a tras iubit cu 4 ani mai tânăr

Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 Dimitr10

Cea mai frumoasă tenismenă din lume se întâlnește cu Grigor Dimitrov, bulgarul care a fost „combinat” cu Serena Williams
Startul anului 2013 aduce în prim-plan un nou cuplu de senzație din lumea sportului! Maria Sharapova se iubește cu bulgarul Grigor Dimitrov, considerat viitoarea stea a tenisului mondial!

Chiar dacă ”Beby Fed”, așa cum e poreclit Dimitrov e cu patru ani mai mic – el are 21 de ani, Sharapova 25 – decât noua lui iubită, asta nu l-a împiedicat să o cucerească relativ repede pe cea mai dorită rusoaică din sportul mondial.

Chiar dacă la nivelul performanțelor nu se pot compara, cei doi au câteva puncte în comun: sunt sub contract cu aceeași firmă de echipament sportiv, amândoi stau foarte mult în SUA, pe lângă Los Angeles, și, foarte important, amândoi erau singuri.

Sharapova anunțase în toamnă despărțirea de logodnicul ei, baschetbalistul sloven Sasha Vujacic, iar Dimitrov încheiase prin primăvară o relație cu... Serena Williams! Care acum a trecut la fostul lui antrenor, francezul Patrick Moratoglou.

Primele zvonuri referitoare la o posibilă relație dintre Sharapova și Dimitrov au apărut luna trecută, în decembrie, atunci când bulgarul a însoțit-o pe Maria la Milano, la un turneu demonstrativ.

Chiar dacă nu veneau și plecau împreună, cei doi se întâlneau mereu ”întâmplător” pe stradă, la cumpărături. Confirmarea legăturii lor a venit în Australia, acolo unde Dimitrov (locul 48 ATP) a pierdut finala de la Brisbane, iar Maria (locul 2 WTA) a început deja antrenamentele la Melbourne pentru Australian Open.

Ziariștii de acolo au obținut, de la mai mulți prieteni comuni, mai multe confirmări ale relației dintre cei doi, iar ieri au aruncat pe piață ”bomba”.

sursa : click.ro
Sus In jos
http://lifeisawager.sportsforum.biz
piquebet




Mesaje : 81
Puncte : 209
Data de inscriere : 10/04/2013

Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 Empty
MesajSubiect: Bilet 2   Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 EmptyJoi Mai 09, 2013 2:55 am

Al 2-lea bilet pentru astazi :
Tenis Roma : Delbonis - Ungur 1 @ 1.50
Baschet Israel : Hapoel Eliat - Maccabi Rez - 1 @ 1.28
cota totala : 1.92 miza 100

Bafta .
Sus In jos
The Punter




Mesaje : 97
Puncte : 129
Data de inscriere : 06/01/2013

Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 Empty
MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 09.05.2013   Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 EmptyJoi Mai 09, 2013 12:24 pm

asa e mai ady,
de acolo de unde ne asteptam mai putin de acolo vine raul.
cand e sa nu iasa, nu iese!
baschetul din israel cu cota 1.28 nu a iesit din pacate.
Sus In jos
piquebet




Mesaje : 81
Puncte : 209
Data de inscriere : 10/04/2013

Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 Empty
MesajSubiect: Statistica zilei    Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 EmptyJoi Mai 09, 2013 1:19 pm

@ the punter , asa este , eu chiar il jucasem cu miza mai mare , dar asta este .. au pierdut la 2 puncte .. au inceput ft slab meciul si aia a fost ..

profit / minus : -8

Sus In jos
Continut sponsorizat





Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 Empty
MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 09.05.2013   Biletul zilei & ponturi 09.05.2013 Empty

Sus In jos
 
Biletul zilei & ponturi 09.05.2013
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Biletul zilei & ponturi 11.08.2013
» Biletul zilei & ponturi 18.01.2013
» Biletul zilei & ponturi 28.01.2013
» Biletul zilei & ponturi 31.01.2013
» Biletul zilei & ponturi 09.02.2013

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: BILETUL ZILEI , PONTURI , BET INFO , ANALIZE , AVANCRONICI MECIURI & DECLARATII-
Mergi direct la: