Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Biletul zilei & ponturi 17.04.2013

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
piquebet




Mesaje : 81
Puncte : 209
Data de inscriere : 10/04/2013

Biletul zilei & ponturi 17.04.2013 Empty
MesajSubiect: 17.04.2013   Biletul zilei & ponturi 17.04.2013 EmptyMier Apr 17, 2013 2:55 am

Salutare .
Meciurile pentru astazi .
-Livorno - Novara - over 2.5 - castigator
-Anderlecht - Lokeren - 1 - castigator
-Fulham - Chelsea - 2 - castigator
-Benfica B - Atletico - over 2.5 - pierdut
-Inter - Roma - GG - castigator

Tenis .
-Wawrinka - Montanes - over la game-uri - pierdut
-Gulbis - Monaco - over la game-uri / meci de 3 seturi . - castigate ambele

*nu sunt acasa si am postat meciurile de pe telefon . nu am timp sa caut si cotele acum .
Bafta .


Ultima editare efectuata de catre piquebet in Mier Apr 17, 2013 1:13 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
piquebet




Mesaje : 81
Puncte : 209
Data de inscriere : 10/04/2013

Biletul zilei & ponturi 17.04.2013 Empty
MesajSubiect: Bilete   Biletul zilei & ponturi 17.04.2013 EmptyMier Apr 17, 2013 3:45 am

Biletul nr 1 :
Marcel Granollers & Marc Lopez 1.44
Sa castige meciul
Mariusz Fyrstenberg & Marcin Matkowski 1.53
Sa castige meciul
cota totala : 2.10 .
bafta

pierdut .


Ultima editare efectuata de catre piquebet in Mier Apr 17, 2013 1:14 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
nordvest
Admin
nordvest


Mesaje : 876
Puncte : 1563
Data de inscriere : 03/11/2012

Biletul zilei & ponturi 17.04.2013 Empty
MesajSubiect: Biletul zilei & ponturi 17.04.2013   Biletul zilei & ponturi 17.04.2013 EmptyMier Apr 17, 2013 5:06 am

Ponturi, predictii, banuieli

* Este timpul ca ANDERLECHT sa se trezeasca si sa castige meciul cu LOKEREN (cota 1,45). Standard Liege s-a apropiat la doar un punct de primul loc.
- in “sezonul normal”, Lokeren nu a avut replica, Anderlecht impunandu-se acasa (3-0) si in deplasare (2-0).

* VESTSJAELLAND are nevoie de victorie in deplasarea de la AB COPENHAGA (Danemarca 2) pentru a mai face un pas spre promovare.
- Copenhaga are si ea nevoie de puncte, fiind prima echipa de sub linia retrogradarii. Este o echipa slaba acasa
- Vestsjaelland este pe primul loc in clasamentul formei si e o echipa buna in deplasare. Atentie, insa: a facut 0-0 acasa la Skive, o alta formatie din zona retrogradarii. Poate ar fi mai sigur Vestsjaelland -0,5 (cota 1,82)

* Motivatia este principalul argument pentru un rezultat pozitiv al lui DARMSTADT in meciul cu CHEMNITZER (Germania 3.Liga).
- Darmstadt (bilant echilibrat acasa 15 5 5 5 12-13) este cu un punct sub linia retrogradarii, dar are un meci in minus fata de principala contracandidata.
- Chemnitzer este in jumatatea superioara a clasamentului, dar nu are motivatie. In plus, are doar trei victorii in deplasare (16 3 6 7 19-22)
1X are cota 1.40, iar Darmstadt handicap 0 are cota 1.77

* Ar trebui ca DOMZALE sa apeleze la bunavointa celor de la VELENJE pentru o victorie in meciul de azi.
- Domzale este pe 3 (loc de Europa League), avand cu 3 puncte mai mult decat urmaritoarea Koper. Culmea este ca Domzale e pe ultimul loc in clasamentul meciurilor de acasa (13 3 3 7 11-18). Se scoate, insa, cu meciurile jucate pe teren strain. E pe primul loc in clasamentul meciurilor din deplasare!
- La Velenje (echipa fara motivatie), situatia e viceversa: locul 8 (din 10) in clasamentul meciurilor din deplasare si locul 2 in clasamentul meciurilor de acasa.
Pa valoare, e putin probabil ca Domzale sa bata, dar e posibil sa fie un meci “la mica intelegere”. Domzale -0,5 are cota 2

sursa : 24bet.ro
Sus In jos
http://lifeisawager.sportsforum.biz
nordvest
Admin
nordvest


Mesaje : 876
Puncte : 1563
Data de inscriere : 03/11/2012

Biletul zilei & ponturi 17.04.2013 Empty
MesajSubiect: 17 APRILIE 2013   Biletul zilei & ponturi 17.04.2013 EmptyMier Apr 17, 2013 5:47 am

Dupa ce a plecat cu 17 jucatori de la echipa, Florian Walter se intoarce la U Cluj: “Voi reveni la U Cluj! Va fi o societate curata ca lacrima”

Biletul zilei & ponturi 17.04.2013 1174
Florian Walter a plecat la sfarsitul sezonului trecut de la Universitatea Cluj, la Petrolul Ploiesti, luand la pachet si 17 jucatori. Acesta a declarat, pentru ziuadecj.ro, ca in aceasta vara se va intoarce la “Sepcile rosii”.

“Voi reveni la U Cluj! La Petrolul sunt numai angajat si am un contract de publicitate. Sa fie clar de la bun inceput: eu renunt la toti banii pe care-i am de primit, dar legea imi impune un maximum de 90 la suta. Asa ca renunt la 90 la suta. Iar prin planul de reorganizare pe care-l asteptam, pe care vreau sa-l votam, voi propune reducerea tuturor creantelor cu 90 la suta. Va fi o societate curata ca lacrima. Un singur lucru nu inteleg, de ce se tergiverseaza, cine vrea raul clubului, de ce atatea amanari“, a spus Walter, conform sursei citate.

Fostul finantator al ardelenilor a dezvaluit si motivele pentru care se intoarce la Cluj. El a explicat si de ce nu se considera vinovat pentru situatia actuala a clubului.

“Eu i-am zis lui Marginean: «Tu m-ai adus, acum poarta-ti crucea! Gaseste-mi un cumparator, implica-te!» Si n-a zis omul nimic, dar mai departe nu s-a intamplat nimic, eu din iunie sunt actionar inapoi. Actiunile devin ale lui Florian Walter. N-a fost o tranzactie, creantele mi le-am luat inapoi, iar capitalul social revine in iunie. Practic, din iunie sunt actionarul clubului.

Nu sunt nici groparul si nici tapul ispasitor. Am luat 17 jucatori cu mine, asa e. Dar daca ramaneau ce se intampla? Clubul era tarat pe la comisii, pe la TAS, avea de platit salarii de sute de mii de euro, in conditiile in care eu nu mai investeam. Ti-l imaginezi pe unul dintre ei mergand cu autocarul si mancand sandvisuri in parcare? Sa stii ca multi erau plafonati. Oricum trebuia schimbat mult, adus un suflu nou. Cand am pierdut obiectivul, oricum n-aveau chef sa mai joace”, a mai spus acesta, conform sursei citate.

sursa : sptfm.ro
Sus In jos
http://lifeisawager.sportsforum.biz
nordvest
Admin
nordvest


Mesaje : 876
Puncte : 1563
Data de inscriere : 03/11/2012

Biletul zilei & ponturi 17.04.2013 Empty
MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 17.04.2013   Biletul zilei & ponturi 17.04.2013 EmptyMier Apr 17, 2013 5:50 am

Petre Grigoras: “Suntem constienti de valoarea jucatorilor de la Petrolul, dar ne vom apara sansele in limitele regulamentului!”

Biletul zilei & ponturi 17.04.2013 1175
Joi sera, de la ora 20:30, Otelul Galati va primi vizita Petrolului Ploiesti, in prima mansa a celei de-a doua semifinale a Cupei Romanei. In prima semifinala, CFR Cluj si Astra au terminat nedecis, 0-0. Dupa ce Cosmin Contra a declarat ca jucatorii Otelului vor juca la limita regulamentului, tehnicianul galatenilor, Petre Grigoras spune ca jucatorii sai vor face tot ce la sta in putere pentru a avea sperante la calificarea in finala.

“Trebuie sa recunosc ca Petrolul are un lot mult mai valoros, dar ne vom apara sansa in limitele regulamentrului, dar la capacitate maxima si normal ca vom fi agresivi, dar totul in limitele regulamentului si ale fair play-ului.



Chiar daca le lipsesc 4-5 jucatori de baza, au solutii si practica un joc de calitate, plus ca joaca pe propiul teren, unde este foarte greu pentru adversari sa ia puncte. Vom juca la limita regulamentului si vom face tot posibilul sa avem sperante pentru meciul retur. Dar sub nicio forma nu vom incerca sa ne rupem gaturile… Filozofia mea de joc nu va fi schimbata in niciun fel si cred ca baietii mei vor face fata.

Aici orice se poate intampla, pentru ca odata ajunsa in semifinale trebuie sa te concentrezi la maximum pentru a ajunge in finala.

Raman apropiat de in continuare de Pandurii, tin legatura cu multi jucatori, dar asta nu insemna ca pot profita cumva de asta. Nu se poate intampla nimic de genul asta la o echipa profesionista. N-am vorbit deloc cu domnul Pustai de cand a venit la echipa.”, a declarat Petre Grigoras, in emisiunea “Executii in direct”.

Intrebat despre incidentele petrecute la derbiul Rapid – Steaua, din Giulesti, cand meciul a fost intrerupt aproximativ 10 minute si reluat apoi, Grigoras este convins ca decizia luata de arbitrul Sebastian Coltescu a fost una corecta, pentru ca altfel imaginea fotbalului romanesc ar fi avut desuferit.

“Cand ajung in Giulesti, cel mai mult imi place imnul si asta iti da aripi sa practici un fotbal e calitate. Cred s-a luat cea mai buna decizie cand s-a hotarat continuarea meciului cu Steaua. Daca se dadea meci pierdut cu 3-0 la masa verde, nu ar fi fost bine pentru imagine…”, a mai declarat Petre Grigoras

sursa :sptfm.ro

Sus In jos
http://lifeisawager.sportsforum.biz
nordvest
Admin
nordvest


Mesaje : 876
Puncte : 1563
Data de inscriere : 03/11/2012

Biletul zilei & ponturi 17.04.2013 Empty
MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 17.04.2013   Biletul zilei & ponturi 17.04.2013 EmptyMier Apr 17, 2013 5:54 am

Mourinho a recunoscut in sfarsit ca pleaca de la Real! Destinatia SIGURA a portughezului din vara:

Biletul zilei & ponturi 17.04.2013 1176

Jose Mourinho a recunoscut oficial ca va parasi Real Madrid in vara. Prezent la o intalnire cu 56 de antrenori de la juniori pentru a le prezenta felul in care pregateste el meciurile lui Real Madrid, Mourinho a fost intrebat daca va mai veni si anul viitor sa le predea tinerilor antrenori.

Acesta a replicat sincer: "Eu nu voi mai fi aici!", i-a lasat Mourinho pe toti cu gura cascata, potrivit publicatiei Punto Pelota din Spania.

In timpul prezentarii sale, Mourinho a dezvaluit ca are patru graficieni care fac tactici si scheme in 3D pentru a le arata jucatorilor pe un ecran din vestiar.

Invitat de organizator si la adunarea din anul viitor, Mourinho a fost ferm si serios. "Mi-e greu sa va dau un raspuns, eu nu voi mai fi aici".

Mourinho a lasat sa se inteleaga ca va merge la Chelsea din vara. "Vedeti autobuzul asta? Din sezonul urmator dispare!" In imagine era autobuzul lui Chelsea.

sursa : prosport.ro
Sus In jos
http://lifeisawager.sportsforum.biz
piquebet




Mesaje : 81
Puncte : 209
Data de inscriere : 10/04/2013

Biletul zilei & ponturi 17.04.2013 Empty
MesajSubiect: Meciuri   Biletul zilei & ponturi 17.04.2013 EmptyMier Apr 17, 2013 7:44 am

Baschet :
Efes - Olympiakos - under primul sfert .
Caja Laboral - Cska Moscova - under primul sfert
- merg jucate si under total meci , eu le vad 2 meciuri inchise , cu 4 echipe foarte bine organizate in plan defensiv , iar fiind play-off , rezultatul va fi mai important in dauna spectacolului Smile .

Castigatoare ambele Smile
Sus In jos
piquebet




Mesaje : 81
Puncte : 209
Data de inscriere : 10/04/2013

Biletul zilei & ponturi 17.04.2013 Empty
MesajSubiect: Statistica    Biletul zilei & ponturi 17.04.2013 EmptyMier Apr 17, 2013 1:15 pm

Azi am propus 12 pariuri , 9 castigatoare , 3 pierdute .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Biletul zilei & ponturi 17.04.2013 Empty
MesajSubiect: Re: Biletul zilei & ponturi 17.04.2013   Biletul zilei & ponturi 17.04.2013 Empty

Sus In jos
 
Biletul zilei & ponturi 17.04.2013
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: BILETUL ZILEI , PONTURI , BET INFO , ANALIZE , AVANCRONICI MECIURI & DECLARATII-
Mergi direct la: